Ekonomi

Gazeta Online “NgoShqop.com” është portal i lajmeve nga vendi dhe bota. Qëllim kryesor ka informimin e drejtë, të paanshëm dhe të shpejtë.

Hapet dyqani online i syzeve në Kosovë

Hapet dyqani online i syzeve në Kosovë

Hapet biznesi me i ri online i syzeve me brendet nga me te ndryshme Italiane MALOKUEYEWEAR Te gjitha syzet jane…
CoolXGroup një lokal super lluks me zgjedhje të pa fundme !

CoolXGroup një lokal super lluks me zgjedhje të pa fundme !

Biznismeni nga Vushtrria Sead Klisurica ka hapur dyqnin e tij të ri në magjistralen Prishtinë – Mitrovicë në kilometrin e…
Sach Pizza sjell edhe një pikë të re !

Sach Pizza sjell edhe një pikë të re !

Kompania më e madhe në vend Sach Pizza nuk ka të ndalur me sukseset e saj. Ajo me punë dhe…
Plus Market vjen me pikën e re në Fushë Kosovë

Plus Market vjen me pikën e re në Fushë Kosovë

  Plus Market 2 , marketi që nuk mban prodhime serbe dhe ne fokus i ka vetëm prodhimet vendore do…
700 kamion të Serbis nuk lejohen të hyjn në Kosovë!

700 kamion të Serbis nuk lejohen të hyjn në Kosovë!

Pas ngjarjeve të fundit në veri Qeveria e Kosovës ka ndaluar hyrjen e mallrave serbe në teritorin e Kosovës .…
Afaristët e Sharrit kërkojn të takojn afaristët nga diaspora!

Afaristët e Sharrit kërkojn të takojn afaristët nga diaspora!

Të nderuar bashkvendas,potencialet e komunes tone janë shumë të mëdha për zhvillim ekonomik. Por mundësia edhe më e madhe është…
Edhe një market largon prodhimet serbe

Edhe një market largon prodhimet serbe

Njerëz të mirë! Sot i urojmë mirëseardhje në mesin e firmave tregtare më të mirat në vend që janë me…
Raportohet se Kosova ka ndaluar hyrjen e të gjitha mallrave serbe!

Raportohet se Kosova ka ndaluar hyrjen e të gjitha mallrave serbe!

  Pas kidnapimit të tre policëve kosovarë nga Njësitë Speciale të Policisë serbe, Kosova ka marrë vendim që të ndalojë…
Me punë dhe përkushtimin sot Agimi Company është kompania ma e madhe në Kosovë

Me punë dhe përkushtimin sot Agimi Company është kompania ma e madhe në Kosovë

Me punë dhe përkushtimin sot Agimi Company është kompania ma e madhe në Kosovë. Kompania e qeramikës Agimi Company është…
Shqipëria gati për makinen e parë!

Shqipëria gati për makinen e parë!

  Edi Rama ka berë të ditur qe gati ështe plani për prodhimin e supermakines Shqiptare! Si një partneritet i…
Back to top button