Rajoni

Gazeta Online “NgoShqop.com” është portal i lajmeve nga vendi dhe bota. Qëllim kryesor ka informimin e drejtë, të paanshëm dhe të shpejtë.

BULLGARI, 46 UDHËTARË NGA MAQEDONIA E VERIUT HUMBIN JETËN NË AKSIDENT

Të paktën 46 persona, shumica prej të cilëve turistë nga Maqedonia e Veriut, vdiqën pasi një autobus u përplas dhe…

Read More »

Ali Ahmeti iu drejtohët qytetarëve të Maqedonis së Veriut pas perfundimit të zgjedhjeve

Të nderuar vëllezër dhe motra, Përfunduam edhe një proces zgjedhor në vendin tonë i cili u zhvillua në mënyrën më…

Read More »

Ali Ahmeti : Të nderuar bashkëqytetar të Kërçovës sonë

  Bashkë jemi sfiduar në shumë raste dhe nuk jemi dorëzuar kurrë. Kemi qëndruar të fortë sepse kemi qenë bashkë,…

Read More »

Përfundoi regjistrimi i popullsisë në Maqedonin e Veriut !

1.832.696 qytetarë janë regjistruar thanë në një dalje për media nga Enti Shtetërore për Statistikë në Maqedonin e Verit ,prej…

Read More »

VUÇIQ: SERBIA PO ZBRAZET, NUK DO TË MBETEMI AS 5 MILIONË

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq edhe njëherë iu drejtua popullit serb nga Budapesti.   Ai ka thënë se migrimi e ka…

Read More »

ATENTAT NDAJ ZORAN ZAEV, SHËRBIMET SEKRETE TË GREQISË NDËRHYJNË NË KOHË

Shërbimet Sekrete të Greqisë kanë shmangur një atentat ndaj kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev.      Vetëm pak muaj pas nënshkrimit të…

Read More »

Në Maqedonin e Veriut po vazhdon regjistrimi i popullësis , sa do jetë përqindja e shqiptarëve !

Në Maqedonin e Veriut po vazhdon procesi i regjistrimit të popullësis Sot e enjte (16 Shtator, 2021), gjatë tërë ditës,…

Read More »

200.000 shqiptar vetëm nga diaspora të regjistruar në Maqedonin e Veriut

Pas pauzës prej katër ditëve, mbrëmjen e djeshme ka filluar regjistrimi i popullsisë. Sipas informacioneve tani po shkon gjithçka në…

Read More »

Vuçiq i shtrembëron gjërat: Tifozët e Novi Pazarit treguan se çfarë mendojnë për Serbinë, ata rrënuan rendin kushtetues

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se tifozët e KF Novi Pazar “treguan atë çka sinqerisht mendojnë” gjatë ndeshjes…

Read More »

Risto Qiriazi nga Manastiri pas shumë viteve deklarohet shqiptar (VIDEO)

Gjate nje interviste te emisionit “Ne Mbremje me Agim Poshken ” nje familje e rendesishme Shqiptare vendosi te del nga…

Read More »
Back to top button