Lajme

I vrari dhe i arratisuri për grabitjen në Suharekë janë djemtë e ish-komandantit të UÇK-së

Policia e Kosovës ka konfirmuar se në aksionin e sotëm është vrarë njëri prej të dyshuarve për grabitjen e armatosur në një argjendari në Suharekë. I vrarë ka mbetur Dukagjin Gashi ndërsa vëllai i tij Korab Gashi ka arritur të largohet.

Dukagjin dhe Korabi siç ka mësuar Ngoshqip janë djemtë të ish-komandantit të UÇK-së, Zeqir Gashi.

 

Related Articles

Back to top button