Rajoni

Gazeta Online “NgoShqop.com” është portal i lajmeve nga vendi dhe bota. Qëllim kryesor ka informimin e drejtë, të paanshëm dhe të shpejtë.

Shqiptarët në Maqedoni të shpallin referendum demokratik për bashkim me Shqipërinë

Nga Fatlum Rushiti Politologu, diplomati dhe veprimtari i njohur i kauzës shqiptare, Fatlum Rushiti, i cili lobon në qendrat botërore…

Read More »

Selami : Diaspora mos të ndaloj regjistrimin

Ilmi Selami Zv. Drejtor i Entit Statistikor të Maqedonis së Veriut apelon të vazhdoj regjistrimi i mergatës. E nderuar diasporë,…

Read More »

Xhaferi: Regjistrimi nuk mund shtyhet me konferenca për shtyp

Në emisionin Click plus në Tv21, ku i ftuar është kryeparlamentari Talat Xhaferi ku po bisedohet për tema të ndryshme.…

Read More »

Maqedonasit më parë e zhbëjnë shtetin, se të zbulohet numri real i shqiptarëve

Fejzi Hajdari Pas dështimit (apo “shtyerjes se Regjistrimit”), dy gjera u betonuan ne skenen politike ne Shkup: 1. Faktori politik…

Read More »

Regjistrimi u anulua jo nga frika e pandemisë, por nga frika e numrit të shqiptarisë

Zeqirija Ibrahimi: Regjistrimi u anulua jo nga frika e pandemisë, por nga frika e numrit të shqiptarisë (koment për frikën…

Read More »

Arbër Çeliku : Maqedonasit s’kanë pse të tremben

Postimi i plotë i Arbër Çelikut në faqen e tij në facebook : Mickoski, Apasievi, branitelli Stojançe Angelov dhe shumë…

Read More »

Gazetari maqedonas Llatas: Regjistrimi i diasporës shqiptare është i rrezikshëm

Gazetari maqedonas Dragan Pavlloviq-Llatas në një video koment të tij ka thënë se regjistrimi i DIASPORËS SHQIPTARE rrezikon tërë Republikën…

Read More »

Me regjistrimin e prillit të dëshmojmë se nuk jemi të huaj në tokën tonë

Shkruan Arbër Çeliku Territori, që sot politikisht është emërtuar si Republika e Maqedonisë së Veriut, është një hapësirë gjeografike ku…

Read More »

Shqiptarët ortodoksë në RM(V): Mbi historinë dhe manipulimin politik të kësaj çështjeje

Nga Arbër Çeliku Ne krenohemi si popull se, për dallim nga popujt më të zhvilluar të Evropës sot, si: Anglia,…

Read More »

Është koha që shqiptaret ortodoks të regjistrohen

Është koha që shqiptarët ortodoksë dhe komuniteti torbesh kësaj radhe të kthehen te rrënjët e tyre shqiptare me regjistrimin e…

Read More »
Back to top button