Lajme

Qeveria nuk dorëzohet , nga nesër fillon me gjoba për të gjitha veturat ilegale

Sot në Bruksel u takuan Kryeministri i Republikës së Kosovës Albin Kurti dhe Presidenti i Serbis Aleksander Vuqiq të ftuar nga Borrel dhe Lajçak ku temë diskutimi ishin tabelat ilegale të veturave të cilat i lëshon Serbia për qytetarët serb në komunat veriore të Kosovës .

Pas disa orëve debate dhe diskutime palet nuk u dakorduan për targat dhe që nga neser hyn në fuqi vendimi i Qeveris së Kosovës për vendosjen e gjobave ndaj atyre qe ende si kanë  ndrru ato targa .

Related Articles

Back to top button