Sport

FC Ulpiana mposht KF Kiken 4 me 1

FC Ulpiana nga Lipjani ka mposhtur KF Kiken e Kamenices me rezultat 4 me 1. Një ndeshje atraktive dhe me shume raste shenimi në të cilen nuk munguan as golat e shumta .

Në minuten e 20 për vendasit shënoj Ademi më pas në minuten e 36 Bajrami ngriti epersin . Në Pjesën e parë vendasit shënuan edhe një gol në minuten e 40 shënoj Stublla .

Në pjesën e dytë përkatësisht në minuten e 65 Lavdim Grainca shënoj golin përmbylles për ekipin vendas . KF Kika shënoj vetëm një gol në këtë paraqitje . Rezultati final u përmbyll 4:1 .

Related Articles

Back to top button