Sport

Shqipëria mposht Polinin në “ Air Albania “

Kombëtarja e Shqipëris ka mposhtur Polonin me rezultat 2 me 0 në Stadiumin “ Air Albania “ në Tiranë.
Në pranin e mijëra tifozëve nga e mbar Shqiptaria në një ndeshje shumë emocionuese dhe të rëndësishme për kualifikimet e EURO 2024 .

Golin e parë e shënoj shkupjani Asani me një super gol që ngriti adrenalinen e publikut të zjarret shqiptar . Më pas golin e fitores e përmbylli kosovari Daku me një gol të përkryer duke treguar që është një lojtar i kalibrit të madh .

Shqipëria shkon tutje dhe tashme renditet në vendin e parë.

Related Articles

Back to top button